שאלות ותשובות

adv

לכם יש שאלות ולנו יש תשובות.... הצטרפו אלינו גם בטוויטר או בפייסבוק...

הדיקור הסיני הוא חלק חשוב ברפואה הסינית הקיימת מזה אלפי שנים. בגופנו יש כלים או ערוצים של אנרגיה, הנקראים מרידיאנים. בדיוק כמו שיש לנו כלי דם, המרידיאנים הם "כלי אנרגיה". על גבי המרידיאנים האלו יש את נקודות הדיקור השונות. יש מאות של נקודות דיקור, ויש חשיבות לא רק לתפקוד של הנקודה היחידה, אלא לחיבור ביניהן. בכל טיפול, על פי האבחנה הכללית וגם לפי האבחנה המותאמת לאותו יום, אני בוחרת את הנקודות שאני דוקרת באותו יום.
האם זה כואב?... ממש לא. לעיתים יש תחושה חזקה כשמגיעים לעומק האנרגיה, אך לא מדובר בכאב. ובכל מקרה, כמו שאני אומרת למטופלים שלי - זה בטח לא יכאב יותר מהכאב שהביא אותך אלי..
 
אני מתמחה בטיפול בילדים ותינוקות, הדיקור שלהם קצרצר, נמשך דקות ספורות ולעיתים פחות מדקה. פעמים רבות, הילדים כלל לא שמים לב שהדיקור התבצע.

על פי הרפואה היפנית, אצל ילדים האנרגיה זורמת בצורה חופשית וזמינה יותר מאשר אצל מבוגרים. זה אומר שהם צריכים מינימום מניפולציה כדי להגיע לבריאות. היפנים טוענים למעשה שילדים לפני גיל 5-6 לא זקוקים לדיקור והם יכולים להסתפק בגירוי עדין ביותר של המרידיאנים (ערוצי האנרגיה בגוף). 
בעזרת כלים קטנים וידידותיים, אני עושה גירוי ועיסוי עדין של המרידיאנים. הטיפול נמשך דקות ספורות, והתוצאות מדהימות! ניתן לטפל באספקט הפיזי ורגשי בעת ובעונה אחת. אפשר בעזרת השונישין לתת מענה גם לילדים עם הפרעות שינה, נטיה לבכי מופרז, חוסר שקט וכו' כמו גם לחולשת מערכת החיסון, נוזלים באוזניים, דלקות גרון חוזרות ועוד.
 
שונישין - טיפול שילדים אוהבים לקבל, ואני אוהבת לתת.

שאלה נפוצה בטלפון.. ושאלת השאלות. קשה מאוד לאמוד כמה טיפולים אדם יזדקק (בטח כשהשאלה נשאלת לפני שנפגשנו ועשיתי תשאול מסודר).
יש אנשים שמגיבים בצורה מהירה ביותר, לפעמים באופן שמפתיע אפילו אותי. ולעומתם, אנשים שמגיבים לאט לאט.. כל פעם הם מרגישים קצת יותר טוב. ללא שינויים דרמטיים. סדרת טיפולים מורכבת לרוב מ-10 טיפולים. לסובלים מבעיה כרונית, אני ממליצה להגיע לטיפולי תחזוקה אחת לחודש. נכון שבעתיים לגבי ילדים שמגיעים אליי בחורף עם דלקות אוזניים או נזלות חוזרות. את הילדים האלה אני פוגשת שוב בקיץ שלאחר מכן, כדי להכין אותם לחורף שיבוא. 
האם זה יעזור? להבטיח אני אף פעם לא מבטיחה, כיוון שלעולם אין לדעת. לנסות ולהשתדל אני בהחלט מבטיחה. התוצאות ברפואה הסינית הן טובות מאוד, ולשלל אדיר של מחלות ומצבים (פיזיים ורגשיים).
 
לשיחת היכרות ללא התחייבות, אתם מוזמנים ליצור עמי קשר.
אשמח לטפל בך.

ההבדל העיקרי נעוץ בדרך האבחון. בעבר, כשתשאלתי על פי הרפואה הסינית, האבחנה שלי נעשתה על סמך המידע שמסרו לי המטופלים שלי, ועל סמך בדיקות מעבדה או הדמייה שהם הביאו למרפאה.
למה זה בעייתי? 
לא תמיד המטופל בעצמו יודע למה קרה לו מה שקרה. לא תמיד המטופלת יודעת לעשות את ההקשרים הנכונים. לעתים קרובות, כולנו, מספרים לעצמנו סיפור על למה אנחנו לא ישנים, עצבניים או מתוחים. או למה כואב לי הראש וכולי. הגוף לא יודע לשקר. מישוש רפלקסים בגוף מאפשר לי כמטפלת לקבל אבחנה ברורה ועדכנית, לגבי המצב הבריאותי של הגוף, ולמה הסימפטום עליו מתלוננים המטופלים, בעצם מופיע. 
הבדל נוסף, אופי הדיקור. הדיקור היפני מאוד שטחי, וללא מניפולציות על המחט. זה אומר שהוא הרבה פחות כואב ומורגש מדיקור סיני. 
 
אז מה יותר טוב?
כיום אני מאמינה, שדיקור יפני מדויק יותר, ומגיע לתוצאות טובות ומהירות יותר. אסור לשכוח, שהדיקור היפני נשען על הידע העצום והעתיק של הרפואה הסינית, כך שבעצם בסוג של אבולוציה והתפתחות . 
 
מה היתרונות בדיקור היפני?
1. הדיוק באבחנה - אחרי ששמעתי את כל ההיסטוריה הרפואית מהמטופל, אני ניגשת לבדוק את הגוף, וכזכור, הגוף לא יודע לספר סיפורים!
2. בחלקו הגדול, הדיקור היפני פותח על ידי רופאים, כך שהוא מתקדם מאוד, ומתייחס מאוד לאנטומיה ולפתולוגיות מערביות. אפשר לומר, שהוא יותר מודרני.
3. פחות כואב באופן חד משמעי!

}